Meditație de conectare cu Sinele Înalt

Meditație de conectare cu Sinele Înalt

Sinele Superior (Sinele Mai Īnalt) este alcătuit din toate nivele şi dimensiunile sinelui de deasupra nivelului şapte vibraţional (7D-12D). Acesta include sufletul, suprasufletul, monada, Sinele Christic (Buddhic), Sinele Dumnezeiesc Individual şi Sinele Dumnezeiesc Universal.

Mai simplu, Sinele Mai Īnalt, partea de divinitate din care ai venit.

Îți recomand să experimentezi această meditație oricând simți nevoia unei reconectări la propriul tău echilibru interior, dintr-un spațiu de iubire și compasiune. Asigură-te că ai timpul necesar, într-un spațiu în care să fii tu cu tine, liniștit, fără întreruperi.

Pentru siguranța ta, nu asculta această meditație când ești la volan sau operezi utilaje grele.

Baza pentru script-ul meditației este extrasă din cartea ”Integrarea sufletului” a maestrului Sal Rachele.

Voce și grafică: Maria Cristina Călin | psiholog . Therapeutic Art Coach . Reiki Master

Muzica: Angelic Forest by Doug Maxwell – Media Right Productions

Vrei să ni te alături live? Pentru mai multe meditații ghidate, cursuri și seminarii alături de oameni care au ales calea evoluției personale, te așteptăm la Lead Your Life – Centru de Dezvoltare Personală cu programe online și offline.

Inspirație și bucurie pe cale, Suflet frumos!