Accesarea si folosirea acestui site implica acceptarea de catre dumneavoastra a termenilor si conditiilor de mai jos. Pentru utilizarea in cele mai bune conditii a site-ului, se recomanda citirea cu atentie a tuturor termenilor si conditiilor.
Informatii despre produse

5elemente-creativ.ro face toate eforturile pentru a va prezenta cu maxima corectitudine dimensiunile si descrierea produselor. Totusi, datorita volumului mare de date pot aparea inadvertente in cadrul informatiilor referitoare la produs.
Comenzi

Nu exista comanda minima impusa. Toate preturile afisate pe site sunt in RON si sunt preturi finale (nu se adauga TVA). Preturile afisate nu contin taxele de transport.
Conform legilor in vigoare, comanda facuta pe acest website se considera un contract intre utilizator si SC Gabrielle Serv Asig SRL si trebuie executata de catre ambele parti. Aceasta inseamna ca SC Gabrielle Serv Asig SRL se obliga sa livreze produsele si serviciile comandate, iar utilizatorul se obliga sa plateasca contravaloarea comenzii.
Ne rezervam dreptul de a modifica preturile afisate pe website atunci cand consideram ca acest lucru este necesar. Pretul de vanzare la confirmarea comenzii ramane ferm.
SC Gabrielle Serv Asig SRL foloseste serviciile altor companii, de exemplu pentru plata, etc. Responsabilitatea pentru aceste servicii revine integral firmelor prestatoare de servicii. Este responsabilitatea utilizatorului ca inainte de folosirea acestor servicii sa cunoasca si sa accepte conditiile si termenii serviciilor.
Inregistrarea ca membru

Pentru crearea contului de client sunteti de acord sa furnizati informatii adevarate, corecte, actuale si complete despre dumneavoastra, in functie de specificatiile din formularele aferente si sunteti de acord sa furnizati aceste informatii corect si complet.
In cazul in care consideram ca obligatia aceasta nu este respectata, ne rezervam dreptul sa va blocam accesul la serviciile noastre fara o notificare prealabila, pe perioada determinata sau nedeterminata.
Autentificarea ca membru pe acest site, implica alegerea unui nume de utilizator si a unei parole. Pastrarea in siguranta a parolei de acces reprezinta responsabilitatea dumneavoastra, consecintele oricarei activitati desfasurat prin folosirea parolei revenindu-va integral.
Sunteti de acord sa ne instiintati imediat despre orice pierdere a parolei sau despre eventuale semne de activitate neautorizata sub numele dumneavoastra de utilizator.
Confidentialitatea datelor personale

5elemente-creativ.ro se angajeaza sa respecte cu strictete confidentialitatea datelor clientilor sai si se angajeaza sa nu transmita datele personale ale clientilor catre terti.
Datele solicitate pe acest site sunt: numele, prenumele, numarul de telefon, domiciliul si adresa de email. In momentul in care doriti sa cumparati online vi se vor solicita suplimentar: adresa de livrare, adresa de facturare si modalitatea de plata.
Datele personale ale utilizatorului vor putea fi folosite de catre 5elemente-creativ.ro numai in scopul declarat al acestui site, pentru a trimite utilizatorului confirmarea si livrarea comenzilor.
Copyright

Site-ul si toate elementele acestuia (grafica Web, texte, programe etc.) sunt aparate de legea pentru protectia drepturilor de autor. Folosirea fara acordul nostru a oricarui element cuprins in acest site se pedepseste conform legilor in vigoare.

Daca totusi se intampla, va rugam ca orice preluare de continut sa o insotiti de adaugarea unui link catre acest site , ca sursa a preluarii.
Limitare de responsabilitate

Ca urmare a legislatiei in vigoare, magazinul nu are nici o responsabilitate in ceea ce priveste:
– intarzierile la livrare din motive neimputabile SC Gabrielle Serv Asig SRL, cum ar  fi: anulari din partea tertilor colaboratori, neconstituirea grupului minim de 5 participanti pentru oricare dintre evenimente/cursuri/ateliere/seminarii. Acestea vor fi comunicate cumparatorului cu cel putin 24 ore inainte de data de incepere anuntata pentru eveniment.
– informatiile eronate furnizate de cumparator. Acesta are posibilitatea corectarii oricand a datelor personale din contul creat pe site.
– posibilitatea de a contacta virusi prin accesarea acestui site sau prin primirea de e-mail-uri cu caracter informativ sau promotional.
– neplacerile create de intreruperea accesului in site datorate furnizorului de servicii internet (ISP).
– continutul sau natura site-urilor prin link-urile carora un client ajunge in site.
Ne rezervam dreptul de a refuza o comanda in orice moment al procedurii de comanda din mai multe motive, printre care:
– produsul comandat nu este pe stoc
– identificarea unei erori in informatiile despre produs, inclusiv pretul sau o oferta promotionala.
Daca intervin probleme la o comanda va vom contacta prin email sau telefonic.
Dispozitii finale

Ne rezervam dreptul de a face orice modificari ale acestor termeni si conditii, precum si orice modificari asupra site-ului, fara a fi necesara vreo notificare prealabila a utilizatorilor.

Facebook
Twitter
Pinterest