Munay Ki

Iubire și Putere

Moștenirea șamanilor Laika

Ritualurile Munay Ki (“Iubire şi Putere” sau “Fii aşa cum eşti!”) sunt iniţierile pe care le primeau încă din vechime şamanii din America de Sud, cunoscuţi sub numele Laika, Păstrătorii Pământului. 

Aceste iniţeri reprezintă un proces în 9 paşi care poate accelera vindecarea rănilor din copilăria sau trecutul nostru, a rănilor transgeneraţionale şi a moştenirilor genetice cu care ne-am născut.

Alberto Villoldo, psiholog si antropolog american, este cel care a adus aceste iniţieri şamanice în lumea modernă, după ce a studiat timp de peste 25 de ani practicile de vindecare ale şamanilor incaşi şi amazonieni.

Experienţa trăită a Ritualurilor Munay Ki ne ajută să descoperim mai mult spaţiu disponibil în sufletele noastre şi în viaţa noastră, ne permite să accesăm şi să oferim cu mai multă uşurinţă şi generozitate, în jurul nostru, darul din noi înşine. Şi, mai presus de toate, ne conectează cu esenţa noastră reală.

Alberto Villoldo, psiholog si antropolog american, este cel care a adus aceste iniţieri şamanice în lumea modernă, după ce a studiat timp de peste 25 de ani practicile de vindecare ale şamanilor incaşi şi amazonieni.

Experienţa trăită a Ritualurilor Munay Ki ne ajută să descoperim mai mult spaţiu disponibil în sufletele noastre şi în viaţa noastră, ne permite să accesăm şi să oferim cu mai multă uşurinţă şi generozitate, în jurul nostru, darul din noi înşine. Şi, mai presus de toate, ne conectează cu esenţa noastră reală.

Iar pentru că acestea sunt lucruri de suflet, îți adresez invitaţia să împărtăşim împreună binecuvântarea acestor ritualuri.

Acest curs ne creează spaţiul interior, extinde câmpul de protecţie şi deschide către tine şi lume inima şi o nouă pereche de ochi cu care să vedem frumuseţea din noi şi din jurul nostru. Ochi cu care să mângâiem atâta frumuseţe nebăgată în seamă în vieţile noastre mult prea ocupate.

Beneficiile ritualurilor Munay Ki

Poate te întrebi care le e scopul. Dincolo de ce se poate simți doar în experiență, îți pot spune ce am observat noi de-a lungul celor 5 ani de când am trăit la rândul nostru ritualurile pentru prima oară și de când le transmitem și altora.

Reprogramarea corpului energetic, în toate straturile lui, pentru a putea să ne vindecăm, să îmbătrânim, să trăim şi să murim într-un mod diferit.

Īnsuşirea celor patru niveluri ale percepţiei şamanice: nivelul percepţiei fizice (şarpele), nivelul minţii şi al percepţiei emoţionale (jaguarul), nivelul sufletului şi al percepţiei sacre (pasărea colibri), nivelul percepţiei spirituale (vulturul).

Ieşirea din poveştile personale, rănile emoţionale, din identificarea cu ego-ul, din trăirea în minte şi din perpetuarea triunghiului lipsei de putere agresor-salvator-victimă din viaţa fiecăruia.

Reprogramarea corpului energetic, în toate straturile lui, pentru a putea să ne vindecăm, să îmbătrânim, să trăim şi să murim într-un mod diferit.

Īnsuşirea celor patru niveluri ale percepţiei şamanice: nivelul percepţiei fizice (şarpele), nivelul minţii şi al percepţiei emoţionale (jaguarul), nivelul sufletului şi al percepţiei sacre (pasărea colibri), nivelul percepţiei spirituale (vulturul).

Ieşirea din poveştile personale, rănile emoţionale, din identificarea cu ego-ul, din trăirea în minte şi din perpetuarea triunghiului lipsei de putere agresor-salvator-victimă din viaţa fiecăruia.

Cele nouă ritualuri Munay Ki pe care le vei primi sunt: ritualul Vindecătorului, ritualul Benzilor de putere, ritualul Armoniei, ritualul Clarvăzătorului, ritualul Păstrătorilor Zilei, ritualul Păstrătorilor Īnţelepciunii, ritualul Păstrătorilor Pământului, ritualul Păstrătorilor Stelelor şi ritualul Creatorului. 

După ce treci prin aceste iniţieri, ele devin ale tale şi le poți transmite altora.

Sunt 4 ani de când am oferit pentru prima dată aceste ritualuri şi de fiecare dată acest curs atinge adevărul sufletului în aceeaşi manieră profundă şi transformatoare pentru fiecare dintre cei prezenţi. Acum, cu iubire şi putere îţi pot fi ţie călăuză în această călătorie în Munay Ki.